V POKOLENIE - Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI

Idź do spisu treści

Menu główne:

V POKOLENIE

POKOLENIA

Piąte pokolenie powstało w 1989 roku, czyli jeszcze "za kadencji" czwartego. Śpiewająco-bawiąca się grupa zuchów to już niektóre dzieci Pierwszego Pokolenia. Wartakowska przygoda rozpoczęła się dla nich biwakiem w Świętosławicach w 1990 roku, a rok później był obóz w Lipinach. To pokolenie rozpoczęło pracę w zespole o wiele wcześniej niż poprzednie. Była to nowa i pierwsza zuchowa grupa małych dzieci w zespole, która miała stanowić początek następnego pokolenia po odejściu swoich poprzedników. Edukacji artystyczno-harcerskiej piątego pokolenia najpierw towarzyszyło "harcowanie" - czyli: pląsy, zabawy i piosenki zuchowe. Członkowie zdobywali sprawności i stopnie zuchowe, jak również nowe umiejętności, a sprzyjała temu także prowadzona przez druha szkółka gitarowa. Przez grupę przewinęło się ponad 70 dzieci, jednak tylko te najwytrwalsze dobrnęły do końca.
Działalność 5. Pokolenia wiąże się ze szczególnym czasem dla Wartaków: wraz z poznańskimi Łejerami współtworzyło program dla TVP "Rodzinne Śpiewanki", uczestniczyło w Światowym Zlocie Harcerstwa Polskiego w Zegrzu w 1995 r., grało
dla prezydenta Lecha Wałęsy, a także nagrało pierwszą kasetę audio "Śpiewanki znad Warty" w studio "Eleni" w Poznaniu. Koncertowało w całej Polsce jak i za granicami kraju m.in w Anglii. Zdobyło liczne nagrody: Złota Jodła 1996 w Kielcach i Grand Prix kieleckiego festiwalu w 1998r. Było gospodarzem 25-lecia Wartaków.

Grupa wokalna:
   Anna Baryła (obecnie Andrzejczak)
   Karolina Baryła (obecnie Pierzgalska)
   Justyna Kawka (obecnie Karbowy)
   Waldemar Kawka
   Ilona Królikowska
   Milena Nowacka (obecnie Nowacka-Żylińska)
   Joanna Perzyńska (obecnie Perzyńska-Pluchrat)
   Katarzyna Wąsowicz

Grupa instrumentalna:
   Jacek Adamczyk - gitara elektroakustyczna, gitara elektryczna
   śp. Roman Czupryński - instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne
   Henryk Perzyński - gitara akustyczna 12-strunowa
   Andrzej Pietrzak - instrumenty perkusyjne
   Mateusz Wawrzyniak - gitara basowa

Inni:
   Marcin Żyliński - realizator dźwięku

W piątym Pokoleniu byli również m.in: Karina Adamkiewicz (obecnie Iłowiecka), Edyta Bagińska (obecnie Bagińska-Jóźwiak), Agnieszka Burnus, Barbara Ciupa (obecnie Guźniczak), Patrycja Dembska (obecnie Graczyk), Dominika Graczyk, Anna Hanefeld (obecnie Hanefeld-Leszcz), Katarzyna Jabłońska, Kamila Kaczmarek (obecnie Sawicka), Aleksandra Konarewska (obecnie Pruszyńska), Joanna Krzyżanowska (obecnie Ratajczyk), Katarzyna Milińska, Joanna Obiała, śp. Andrzej Oblizajek, Iwona Pietrzak (obecnie Pietrzak-Gmerek), Hanna Praska, Izabela Praska, Marta Przybysz, Anna Skowrońska, Marcelina Sobiś, Katarzyna Sztamblewska (obecnie Koźlarek), Joanna Węgrzynowicz (obecnie Włodarczyk), Szymon Zalas.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego